Данас се у Београду одржава Велики породични карневал!

– МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПОРОДИЦЕ 15. МАЈ –

Ученици који похађају продужени боравак и једносменски рад са учитељицама Тамаром Рашић и Мартином Павловић обележили су Дан породице. Подсетили су се да је породица почетак и централно место сваког друштва. Путем презентације и приче учитељице Тамаре ученици су се подсетили и научили шта је то ужа и шира породица, породично стабло. Да сви потичемо из неке породице и од неких родитеља. Да породице могу бити различите једнородитељске, потпуне, непотпуне, породице са децем са сметњама у развоју..али на жалост и дисфункционалне и породице у којима се дешава породично насиље. Оно што би требало да буде заједничко за све форме породице јесте да је породица извор стабилности сваког појединца, а самим тим и гаранција здравог друштва које се може даље развијати и напредовати.
Заједно су правили и плакат на тему Породица и извлачили и лепили цедуљице са речима које их асоцирају на породицу. Учитељица Тамара је деци прочитала и најпознатије цитате о породици.
„Породица је наше богатство и зато морамо чувати.

Сви смо уживали и осећали се управо као једна велика породица.

Линк за фацебоок